Бережіть свій час творчості (архівне - 11.03.2016)

 

«Я знаю жінок, які знемагають на ненависній роботі, щоби купувати дорогі речі для дому, чоловіка або дітей. Вони заривають в землю свої неабиякі таланти. Я знаю жінок, які повинні прибрати дім, перш ніж взяти в руку перо; але прибирання дому - справа дивна: воно ніколи не закінчується. Чудовий спосіб спосіб зупинити жінку.

Жінка повинна бути обережною і не дозволяти завищеному почуттю відповідальності (або благопристойності) красти у неї творчі паузи, ритми і осяяння. Потрібно просто тупнути ногою і сказати "ні" половині тих справ, які вона вважає, що зобов'язана виконувати. Мистецтво - не те, чим можна займатися тільки уривками і крадькома.

...

Бережіть свій час. (...) У Скелястих горах живе одна моя знайома художниця. Коли їй заманеться помалювати або поміркувати, вона вішає на перегороджуючий під'їзд до її дому ланцюг табличку: "Сьогодні я працюю і гостей не приймаю. Я знаю, ви думаєте, що вас це не стосується, тому що ви мій банкір, агент або краща подруга. Ви помиляєтесь".

Інша моя знайома, скульптор, вивішує на своїх воротах таку табличку: "Не турбувати - якщо тільки я не виграла в лотерею або хто-небудь не бачив Ісуса на Старому Таоському шосе".

Уривок із книги Кларисси Пінколи Естес "Та, що біжить з вовками. Жіночий архетип в міфах і оповідях"

Підписатись в Telegram або Instagram

 


Популярні публікації